שיבוט מידע (Hard Disk Cloning או Hard Drive Cloning, Disk Cloning) זהו המינוח המקובל כיום להעתקת מידע דיגיטלי כך שהעתק יהווה “נאמן למקור”. שיבוט מידע הוא למעשה העתקה של כל המידע הנמצא על דיסק קשיח שלם לתוך קובץ בודד אחד (Image). בתום תהליך השיבוט, אפשר לשחזר ולשלוף את כל האינפורמציה בתוך זמן קצר.

שיבוט מידע הוא כלי רב עוצמה בכמה מצבים:

  • שיבוט מידע בהקשר המשפטי – כאשר מדובר בדיני ראיות, שיבוט מידע זהו למעשה השלב הראשוני בהליך תפיסת ראיות לצורך חקירתן בהמשך. את שיבוט המידע עורכת, על פי רוב, חברה חיצונית, מקצועית, מהימנה ואובייקטיבית, אשר ביכולתה להפיק דו”ח מפורט ותיעוד מדויק העולים בקנה אחד עם הדרישות הקבועות בחוק – לכל תהליך השיבוט.
  • שיבוט מידע לצורכי גיבוי – שיבוט מידע משמש כלי יעיל במקרה שבו רוצים לגבות תוכנות או מערכות גדולות. מאחר ובתהליך השיבוט מועתק המידע באופן מדויק, תקלה או כשל טכני אינם מהווים איום. במקרה כזה, כל המידע מגובה באופן מהימן, ושחזור המידע הופך למשימה פשוטה וקלה.
  • שיבוט מידע לצורכי התקנה מהירה – במקרה שבו יש צורך לבצע התקנה של תוכנה או תוכנות, שיבוט מידע מקצר את זמני ההתקנה באופן משמעותי. כך למשל, לא פעם עולה הצורך להתקין את אותן תוכנות על מספר רב של מחשבים. ההתקנה עצמה נערכת פעם אחת בלבד ולאחר מכן המידע משובט ממחשב אחד למשנהו.
  • שיבוט מידע לצורך בדיקת איכות תוכנה – במידה וקיים חשש שהתקנת תוכנה חדשה עשויה לחבל בתוכנה חיונית ישנה או קיימת, שיבוט מידע יכול להוות כלי לבדיקת איכות התוכנה החדשה.

פתרונות שיבוט מידע מתקדמים

מאז 1996, עת הופיעה תוכנת שיבוט המידע הראשונה, זרמו הרבה תוכנות ל”סל המחזור” מבלי שוב. כיום המצב שונה, כעת עומדות לרשותנו מגוון רחב של תוכנות שיבוט מידע מתקדמות ומשוכללות, המייצרות העתקים מדויקים, ובהתאמה מושלמת למטרת השיבוט ולצרכי הגוף המזמין.

בעת עריכת השיבוט מיושם ידע טכני רב הבא לידי ביטוי ביכולת לשבט סוגים שונים של מאגרי מידע, כמו גם באפשרות לשבט מספר רב של דיסקים קשיחים על גבי דיסק אחד בנפח גדול, וכל זאת תוך שמירת התאימות למקור.

המומחים של ‘מיטסי’ עומדים בחזית הטכנולוגיה, עושים שימוש במיטב התוכנות הייעודיות הקיימות, וכבר משמשים ספקים בלעדיים בנושאי שיבוט מידע עבור הרשות לניירות ערך, כמו גם עבור גופים רבים נוספים. תהליך השיבוט מלווה בתיעוד הנדרש על פי חוק וכולל הכנת דו”ח מפורט אודות הממצאים ודו”ח מומחה מקיף הקביל בכל הערכאות המשפטיות בישראל ובחו”ל.

לקבלת מידע נוסף אודות שיבוט מידע, התקשרו עכשיו: 03-942-2222