צוות חברת Mitsy העוסקת בעיקר שירותי שיחזור מידע ובשנים האחרונות גם שירותי חקירות מחשב הקרויות (גם בשיבוש העברי) “פורנזיק”  בחברת מיטסי איפיינו צורך אמיתי בכלי יעיל ואפקטיבי לביצוע חקירות בכמות אינסופית של מידע ובצורך ל”דעת מוקדם יותר” את תצאות החיפוש.

חיפוש מחרוזת מילים, מהיר… מאוד…
לפני מספר שנים התחלנו בכתיבת תוכנה שהינה למעשה “חיפוש מחרוזת מילים” או באנגלית String search. זהו למעשה הבדל מהותי מתוכנות כגון גוגל דסקטופ או חלונות דסקטופ המחולקות חינם. התוכנות החינמיות ואחרות צריכות זמן לרוץ על כל הדיסק ולייצר אינדקסים ששומרים את המידע – היכן נמצאת כל מילה. רק בגמר ה”אינדוקס” שיכול לקחת שעות או ימים, לפי גודל הדיסק, אפשר להתחיל לחפש לעומק. בתוכנה שלנו שהיא בבסיסה כלי לחוקר מומחה לעבירות מחשב, אנו כותבים מחרוזת מילים שאנו משערים שתעזור לגילוי העבירה אותה מחפשים ומייד עם התחלת הריצה על הדיסק, עם המופע הראשון המתאים למחרוזת, המימצא מופיע על המסך.

חיפוש לעומק..
תכונה חשובה נוספת היא שהתוכנה שלנו, בניצול ידע מעולם השיחזור, יודעת לחפש את מילות המחרוזת גם באיזור free area  וגם באיזור slack שהם בלשון העם “המחוק על הדיסק” והתוכנה מציפה משם את הממצאים, ללא צורך בשיחזור המידע כולו.

ידע מצטבר
המרכיב המרכזי בתכנות וכתיבת תוכנה זו הינו הידע שנרכש במשך שנות עבודה רבות וההבנה העמוקה של חברת מיטסי של תהליך השחזור.

יישומים בשטח
התוכנה פותחה בשיתוף עם אנשי מחלקת החקירות של הרשות לניירות ערך ועם גופי חקירה נוספים ברשויות אכיפה בישראל בהן היא פועלת בהצלחה רבה מזה מספר שנים ומובילה לגילויים וממצאים חשובים בעולם העסקים הישראלי. עם זאת, רבות מתוצאות פעילות התוכנה בתחום החקירתי אסורות לפרסום על ידי בתי המשפט או על ידי הגוף החוקר בשל אופיין הרגיש של החקירות.

יישומים נוספים
על בסיס האלגוריתם המניע את התוכנה יש יישומים רבים נוספים כגון, יישום לבדיקת מחשבים ניידים, יישום לסינון תוכן קבצים בהשחרה, יישום לבדיקת תאימות סיווג שרתי קבצים ודואר ועוד.

רוצים לדעת עוד..
זה הזמן להתקשר אלינו.